Pulpety w sosie koperkowym dla alergika

Dzisiaj przepis na jedno z ulubionych dań Natalii. Pulpety! Nie ma tu jajek, a sos nie jest zagęszczony śmietaną. Zobaczcie, jak je przygotowuje i spróbujcie zrobić takie dla swoich maluchów. Nie ma tu jajek, a sos nie jest zagęszczony śmietaną.

Dzisiaj przepis na jedno z ulubionych dań Natalii. Pulpety! Nie ma tu jajek, a sos nie jest zagęszczony śmietaną. Zobaczcie, jak je przygotowuję i spróbujcie zrobić takie dla swoich maluchów.

Do przygotowania pulpetów potrzebne jest:

  • mięso mielone – kupuje ok. 300 g schabu lub łopatki wieprzowej. Oczywiście mieso mielę sama w domu. Można wykorzystać inne mięso, np. kurczaka albo indyka, ale z racji tego, że podejrzewamy u Natki alergie na kurczaka, dostaje pulpeciki wieprzowe.
  • 1-2 łyżki kaszki manny błyskawicznej,
  • 1 marchewka,
  • koperek,
  • 1/2 łyżki mąki pszennej,
  • sól.

Wykonanie:

  1. Do zmielonego mięsa dodaje trochę soli i kasze mannę – robię to „na oko”, ok. 1-2 łyżki. Mieszam wszystkie składniki i formuje z nich kulki. Zazwyczaj wychodzi mi 6 pulpetów i taki obiad starcza nam na 3 dni. Każdego dnia podaje go Natalce z innymi dodatkami – jednego z kaszą, kolejnego z ryżem, a następnego z makaronem.
  2. W garnku gotuję wodę i delikatnie ją solę. Kiedy woda zaczyna wrzeć, wrzucam pulpety. Wody musi być tyle, aby pulpety niemalże w całości były zakryte. Ważne, aby wrzucić pulpety do wrzącej wody, bo inaczej będą się rozlatywać.
  3. Kiedy pulpety się gotują, kroje marchewkę w plasterki i dorzucam do garnka.
  4. Następnie siekam koper i również dodaje go do pulpetów.
  5. Na koniec zagęszczam sos. W kubeczku rozrabiam widelcem  ok. 1/2 łyżki mąki pszennej z kilkoma łyżkami wody. Wlewam to pulpetów i czekam aż sos nieco zgęstnieje.

Gotowe!

Pulpeciki które widzicie na zdjęciu głównym podałam Natalce z kaszą jaglaną i brokułami. Każdego dnia możecie zmieniać dodatki. Smacznego 🙂

jem pulpety

Uwaga na gluten!

Ze względu na obecność w przepisie mąki pszennej i kaszy manny pulpety nie nadają się dla dzieci, które nie tolerują glutenu. Można jedna zrezygnować z tych produktów, albo zastąpić je innymi, np. kaszką kukurydzianą, mąką jaglaną lub mąką kukurydzianą.

A co Wy podajecie Waszym maluchom? Dajcie znać w komentarzu!

1 Comment

Add Yours

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *